Keila kasvab – algab uudsete roheväärtustega elumaja Allika Kodude ehitus

Keila kesklinnas algab eesrindliku rohe-kortermaja Allika Kodude ehitus. 5-korruseline kaasaaegse arhitektuuriga maja saab endale Eestis haruldase katusehaljastuse, hoone seintele vertikaalse haljastuse koos kastmisautomaatikaga, päikesepaneelid ja arvukalt rattahoiukohti. Arendaja on Scandium Kinnisvara ning ehitaja Tesron Ehitus.

Allika Kodud on nägus 5-korruseline astmesse ehitatud 25 korteriga maja, mis kerkib otse Keila südalinna Keskpargi lähedale Allika tänavale. Teistest kohalikest, aga ka pealinna hoonetest, eristab maja suur rohealade hulk. Maja saab endale katusehaljastuse ehk rohekatuse ja taimedega kaetud roheseina. Rohekatusega hoone mõjub teiste kortermajade vahel kui park keset asfalteeritud tänavaid. See aitab ühtlustada sademevee koormust linnatrassile ja veevõrkudele. Lisaks hoiab see linnaõhku puhtamana. Kolmanda kasutegurina ei tõmba rohekatus nii palju päikesekuumust ligi kui must katus ja päästab suvise kuumuse ning talvise külma eest.

Kalle Aron, Scandium Kinnisvara arendusjuht: “Keilasse kerkiv Allika Kodud on eesrindlik elumaja, kus saame rakendada mitmeid elukeskkonda edendavaid võtteid. Eesti kortermajade seas veel üsna ainulaadne rohekatuse kasutamine aitab leevendada kliimasoojenemise mõjusid ning tõstab päikesepaneelide efektiivsust. Samuti on see hea soojusisolaator, mis hoiab suvel temperatuuri jahedamana ja talvel soojemana. Kesk-Euroopa eesrindlikes riikides on rohekatused väga populaarsed, Eestis oleme veel kasvukõvera alguses. Rohetiigri asutajaliikmetena aitame seda trendi meeleldi juurutada.”

Lisaks tuleb maja fassaadile kastmisautomaatikaga rohesein ning ulatuslik uus haljastus maja hoovialadele. Viimase korruse korterite rõdud võimaldavad osalist kinniehitamist, et luua koduostja soovil ka väikesed isiklikud talveaiad. Lisaks rekonstrueerib arendaja hoone lähiümbruses Allika tänava, luues täna puudu oleva jalgtee.

Madis Lett, Allika Kodude projektijuht: „Keila linnavalitsus on linna arendamisel uuemeelne ja paljudes aspektidest linna rohelisse arengusse panustav, mis kumab vastu kogu Keila kaunis rohelises linnapildis. Väga on soositud rattaliiklus, tänu millele on ka Allika Kodudes suur tähelepanu arvukatel ratta- ja kärude hoiukohtadel, väiksem rõhk üleliigsetel autokohtadel. Rahulikuma ja tervislikuma elutempo edendamine toimub Keilas praktiliste vahenditega ning on seetõttu ka nõnda edukas.“

Allika Kodude ehitusluba on olemas ning ehitaja Tesron Ehitusega on sõlmitud ehitusleping. Ehitus algab lähinädalatel ning hoone valmib 2025. aasta kevadel.