Koduotsijad vaatavad julgelt pealinnast väljapoole

Kinnisvaraturul tegutsejana näeme üha suurenemas trendi otsida uut kodu Tallinna piirest väljapoole. Otsus on populaarne nii noorte, perede kui ka juba elukogenenumate hulgas.

Koduost on suurim investeering, mida paljud inimesed oma elus teevad. Nii võetakse see ette kaalutletult ja alternatiive võrreldes. Tallinnas viimaste aastatega jõudsalt kallinenud kinnisvarahinnadon saanud oluliseks tõukejõuks suunata pilk linnapiirist väljapoole. Oma üllatuseks leitakse sealt muidki olulisi väärtusi, mida Tallinnal enam pakkuda pole.

Aeg kulgeb tõepoolest rahulikumalt.

Igapäevaselt Tallinnas toimetades oleme harjunud tegemistesse sisse arvestama transpordile, parkimisele, bussi ootamisele, järjekorras olemisele jms kuluva varuaja. Luigel elades vähenevad need ajad oluliselt kuna inimesi on vähem, vahemaad lühemad ja hooned väiksemad. Nii kulgevad päevad rahulikumas tempos. Varem logistikale kulunud ajad jäävad puhkehetkedeks, mille saab suunata lähedastega koos veetmisele, õppimisele või lugemisele.

Roheliselt kaunis Luige alevik

Teekond Luigele on eriti looduskaunis. Vaid mõned kilomeetrid mändidega ääristatud teed, et linnakära selja taha jätta. See on ideaalne paik, kus lapsi kasvatada või tervisespordiga tegeleda. Luige kvartalist vaid kiviviske kaugusel asuvad kaunid metsarajad, kus saab kopsud täita värske õhuga.

Kogukonda ühendavad sündmused

Väikekohad nagu ka Luige pööravad oma elanikele suurt tähelepanu, luues neis hoitud ja hinnatud tunde. Kogukonnale suunatud kohvikutepäevad, laadad, tähtpäevad ja esinemised toovad rahva kokku, loovad sooja emotsiooni ja pakuvad võimalusi üleaedsetega suhelda.

Rohkem aega õues, vähem autos ja bussis

Üks olulisi põhjuseid, miks väikekoha kasuks otsustatakse, on igapäevase elu lihtsus. Pere pisemaga hommikune lastehoidu minek kulgeb samuti jalgsi, kelgu või ratastega tänu kvartalisse rajatava kogukonnamajale, kus hakkab tegutsema lastehoid. Poed, üritused ja tuttavad asuvad lähedal, mistõttu on värskes õhus liikumise aeg suurem ja vajadus transpordi järele väiksem. Jalgratas on igapäevane liiklusvahend oluliselt rohkem kui pealinnas. Võidavad tervis ja rahakott.

Tallinnast väljaspool lubab rahakott soetada mugavama kodu

Täna ehitatavad uusarendused väljaspool Tallinna ei jää mugavustelt ja kvaliteedilt kuidagi pealinna kodudele alla. Kuna maa hind on väljaspool aga soodsam, saab sama rahakoti juures lubada näiteks Luigel endale oluliselt mugavama ja suurema kodu kui see pealinnas võimalik oleks.

Uue kodu otsinguteekonnal soovitan seega kaaluda, kas oluliseks on hea asukohta Tallinna piires või sootuks kaunis mikrokeskkond, kus nautida argipäeva rahulikke mõnusid.

Carmen Pissarenko, Scandium Kinnisvara tootearendus- ja müügiosakonna juht